שרתים וירטואלי

מהו שרת וירטואלי או  VPS?

שרתים וירטואליים הם שרת מבוסס תוכנה שבמקום לרוץ על חומרה פיזית, פועל על תוכנת וירטואליזציה.

שרת וירטואלי הוא שרת מבוסס תוכנה שבמקום לרוץ על חומרה פיזית, פועל על תוכנת וירטואליזציה. שרת וירטואלי ידוע גם כשרת מתארח או מבוסס ענן. הסוגים הפופולריים ביותר של שרתים וירטואליים הם Xen ו-KVM.

שרתים וירטואליים הם סוג של מכונה וירטואלית. הם משמשים לרוב בסביבת מחשוב ענן.

שרת וירטואלי הוא מחשב מבוסס תוכנה שניתן ליצור על פי דרישה ומשמש לספק משאבים למחשבים או אפליקציות אחרות. שרתים וירטואליים משמשים כמתווך בין החומרה לתוכנה, מה שמאפשר להם להשתמש במערכת ההפעלה ובאפליקציות התוכנה שלהם ללא כל הפרעה מתוכנות או חומרה אחרות במחשב.

בדרך כלל קל יותר לפתור ולתחזק שרתים וירטואליים מאשר שרתים פיזיים מכיוון שאין להם חלקים נעים שיכולים להתקלקל, בניגוד לשרתים פיזיים. הם גם צורכים פחות חשמל ממכונות פיזיות מכיוון שהם אינם זקוקים למערכות קירור נוספות עבור המעבדים והכוננים הקשיחים שלהם.

מהו שרת וירטואלי?

שרתים וירטואליים הם סוג של שרת שמתארח במכונה פיזית, אך אינו קשור לחומרה ספציפית כלשהי. המשמעות היא שניתן להקצות את השרת הוירטואלי לכל מכונה פיזית לפי הצורך.

שרתים וירטואליים משמשים למטרות רבות ושונות, מאחסון אפליקציות ואתרי אינטרנט ועד להפעלת מסדי נתונים. סוגים אלה של מכונות משמשים לעתים קרובות גם לבדיקת תוכנה לפני שהיא נפרסת על שרת ייצור.

שרת וירטואלי הוא שרת מבוסס תוכנה שפועל על שרת פיזי. שרתים וירטואליים ידועים גם בתור מכונות וירטואליות.

היפרוויזר הוא התוכנה שיוצרת ומנהלת את השרתים הווירטואליים. הוא מנהל את משאבי השרת הפיזי ומקצה אותם לכל שרת וירטואלי, בהתאם לצרכיו. ניתן להתקין את ההיפרוויזר על גבי מערכת הפעלה או להטמיע אותו באחת. ה-Hypervisor יוצר מחיצה עבור כל מכונה וירטואלית, המבודדת אותה ממחיצות אחרות ומקצה לה מערך משאבים משלה, כמו מעבד, זיכרון ושטח אחסון.

שרתים וירטואליים משמשים לדברים רבים כמו בדיקת חומרה חדשה לפני פריסה בייצור או הפעלת מערכות הפעלה שונות במקביל לבדיקת תאימות עם יישומים. הם משמשים גם חברות כדי לספק שירותי מחשוב ענן ללקוחותיהן מבלי להשקיע בתשתית חומרה יקרה כמו מרכזי נתונים.

גורמים חיוניים שעליך לקחת בחשבון בעת בחירת פלטפורמת השרת הווירטואלי הטובה ביותר

שרתים וירטואליים הם אפשרות פופולרית עבור עסקים שצריכים להגדיל את התשתית שלהם. עם זאת, ישנם גורמים רבים שעליך לקחת בחשבון לפני שתחליט על איזו פלטפורמת שרת וירטואלית היא הטובה ביותר עבור העסק שלך.

הגורם הראשון הוא סוג השרת שאתה רוצה להפעיל. אם ברצונך להפעיל שרת Windows, וירטואליזציה של שרת Windows (WSV) תהיה האפשרות הטובה ביותר עבורך. אם אתה רוצה להריץ לינוקס, שרתים וירטואליים של לינוקס (LVS) יהיו האפשרות הטובה ביותר עבורך. הגורם הבא הוא בחירה בין סביבת וירטואליזציה מקומית או מרוחקת. וירטואליזציה מקומית משתמשת בחומרה ובמשאבים שלך בעוד וירטואליזציה מרחוק משתמשת בחומרה ובמשאבים של ספק ענן. השיקול האחרון הוא האם החברה שלך זקוקה לזמינות גבוהה במקרה של הפסקה.

שרתים וירטואליים הם חלק חיוני מהאינטרנט. שרתים וירטואליים משמשים למטרות רבות ואחת מהן היא אחסון אתרים. עם כל כך הרבה ספקי שרתים וירטואליים, זה יכול להיות קשה לבחור את הטוב ביותר. צריך לזכור גורמים כמו תמחור, אמינות, תמיכה ותכונות.

שרת וירטואלי הוא מחשב שהוגדר להתנהג כמו מחשב פיזי אבל הוא מתארח בשרת מרוחק במקום במחשב מקומי. ולעתים קרובות הם משמשים לאירוח אתרים באינטרנט, כאשר חברות מסוימות בוחרות לארח את כל העסק שלהן בשרתים וירטואליים במקום בשרתים פיזיים.

ישנם סוגים רבים של שרתים וירטואליים זמינים, אך רוב האנשים משתמשים ב-VPS אירוח או בספקי VP. אירוח VPS מספק יותר שליטה על המערכת בעוד שספקי VP מספקים יותר תכונות וביצועים טובים יותר בעלות גבוהה יותר.

כיצד לפרוס שרת וירטואלי?

שרתים וירטואליים אינם חדשים, הם הוצגו לראשונה בשנות ה-90. אבל, הם לא היו פופולריים כמו שהם עכשיו בגלל המחיר הגבוה של החומרה. כיום, שרתים וירטואליים הפכו לפופולריים מאוד בגלל הזמינות והזמינות של החומרה.

שרתים וירטואליים הופכים פופולריים יותר ויותר בארגון המודרני. הם משמשים לאירוח אפליקציות ואתרי אינטרנט. 

ניתן לחלק את פריסת המחשב הווירטואלי לשני סוגים עיקריים: פריסת מתכת חשופה ופריסה מתארחת. הראשון הוא כאשר המכונה הוירטואלית מותקנת על אותה חומרה פיזית במחשב הפיזי שלך, ואילו השנייה היא כאשר המכונה הוירטואלית מותקנת בשרת מרוחק שאליו אתה ניגש דרך חיבור רשת.