סוגים שונים של אסטרולוגיה

לאסטרולוגיה, פסאודו-מדע שטוען מידע אלוהי על עניינים אנושיים ואירועים ארציים על ידי חקר התנועות והמיקומים היחסיים של עצמים שמימיים, יש כמה סוגים שהתפתחו במשך מאות שנים על פני תרבויות שונות. פוסט זה בבלוג יחקור סוגים שונים של אסטרולוגיה, מקורותיהם, המתודולוגיות והשפעתם על ההבנה האנושית של העצמי והיקום.

האם אסטרולוגיה מערבית היא הנפוצה ביותר?

אסטרולוגיה מערבית צברה פופולריות משמעותית והיא ללא ספק הצורה הנפוצה ביותר של אסטרולוגיה הנהוגה כיום. עם מקורותיה ביוון העתיקה וברומא, צורה זו של אסטרולוגיה מבוססת על מיקומם של כוכבי הלכת בזמן לידתו של אדם. היא הפכה ידועה בשימוש שלה במזלות ובהורוסקופים כדי לספק תובנות לגבי תכונות אישיות, מערכות יחסים ואירועים עתידיים.

 • 1. משמעות היסטורית:
  לאסטרולוגיה המערבית יש היסטוריה עשירה שראשיתה אלפי שנים. היא הושפעה רבות מיצירותיהם של פילוסופים ואסטרולוגים ידועים כמו תלמי והרמס טרסמגיסטו. התפתחותם של הורוסקופים ומזלות באסטרולוגיה המערבית הפכה אותו לנגיש בקלות ולקשור למגוון רחב של אנשים.
 • 2. פופולריות ונגישות:
  אחת הסיבות לשכיחותה של אסטרולוגיה מערבית היא הפופולריות והנגישות הנרחבת שלה. זה השתלב בהיבטים שונים של החיים המודרניים, כולל עיתונים, מגזינים ופלטפורמות מקוונות. אנשים רבים מוצאים נחמה והדרכה בקריאת ההורוסקופים היומיומיים שלהם או בחיפוש אחר עצות אסטרולוגיות לקבלת החלטות חשובות.
 • 3. השפעה תרבותית:
  גם האסטרולוגיה המערבית הושפעה מאוד מהתרבות המערבית והשתרשה עמוק בחברה. הוא שולב בפרקטיקות ובאמונות תרבותיות שונות, ומעצב את הדרך שבה אנשים תופסים את עצמם ואת מערכות היחסים שלהם. עלייתם של אפליקציות אסטרולוגיה וחשבונות מדיה חברתית המוקדשים לאסטרולוגיה תורמים עוד יותר לשכיחותה, במיוחד בקרב הדורות הצעירים.

איור של גלגל המזלות, המייצג את שנים עשר המזלות האסטרולוגיים המשמשים באסטרולוגיה המערבית
איור של גלגל המזלות, המייצג את שנים עשר המזלות האסטרולוגיים המשמשים באסטרולוגיה המערבית

במה שונה האסטרולוגיה הוודית מאחרות?

אסטרולוגיה וודית, הידועה גם בשם ג'יוטיש, היא צורה מסורתית של אסטרולוגיה שמקורה בהודו העתיקה. היא נבדלת מאסטרולוגיה מערבית בכמה דרכים, כולל חישוביה, מערכת גלגל המזלות והיסודות הפילוסופיים שלה.

 • 1. חישובים ופרשנויות:
  אסטרולוגיה וודית משתמשת בסט שונה של חישובים ופרשנויות בהשוואה לאסטרולוגיה מערבית. הוא שם דגש חזק על מיקומם המדויק של כוכבי הלכת בזמן לידתו של אדם, תוך שימוש בנוסחאות מתמטיות מורכבות כדי לקבוע את השפעתם. חישובים אלו מביאים למפת לידה מפורטת המכונה "ג'אנם קונדלי" המספקת תובנות לגבי היבטים שונים בחייו של אדם, כולל קריירה, מערכות יחסים וצמיחה רוחנית.
 • 2. מערכת גלגל המזלות:
  האסטרולוגיה הוודית משתמשת במערכת גלגל המזלות אחרת הנקראת "גלגל המזלות הצדדי", המבוססת על המיקומים הקבועים של הכוכבים. לעומת זאת, האסטרולוגיה המערבית משתמשת ב"גלגל המזלות הטרופי", המבוסס על מיקום השמש ביחס לכדור הארץ. כתוצאה מכך, המזלות באסטרולוגיה הוודית שונים בדרך כלל מאלה באסטרולוגיה המערבית. לדוגמה, מי שנחשב אריה באסטרולוגיה מערבית עשוי להיות מסווג כסרטן באסטרולוגיה וודית עקב הקדמה של ימי השוויון.
 • 3. יסודות פילוסופיים:
  אסטרולוגיה וודית נטועה עמוק בפילוסופיה וברוחניות ההינדית. הוא משלב מושגים כמו קארמה וגלגול נשמות בפרשנויות שלו, מתוך אמונה שפעולות העבר משפיעות על החיים הנוכחיים והעתיד של האדם. אסטרולוגיה וודית משלבת גם את המושג "דאשה", המתייחס לתקופות פלנטריות הקובעות שלבים שונים בחייו של אדם. יסודות פילוסופיים אלו מספקים גישה הוליסטית להבנת גורלו של האדם ומציעים הדרכה לצמיחה אישית והתפתחות רוחנית.

"היקום הוא סימפוניה של מיתרים." – Michio Kaku: צלילה לתוך אסטרולוגיה הלניסטית

אסטרולוגיה הלניסטית היא צורה עתיקה של אסטרולוגיה שהופיעה במהלך התקופה ההלניסטית ביוון ובמצרים. הוא מאופיין בהתמקדות שלו במושג הגורל ובאמונה שלגופים שמימיים יש השפעה ישירה על ענייני האדם. ענף זה של האסטרולוגיה הושפע מאוד מהרעיונות הפילוסופיים של אותה תקופה, במיוחד אלה הקשורים למושג היקום הרמוני.

אחד מעקרונות המפתח של האסטרולוגיה ההלניסטית הוא התפיסה שהיקום הוא סימפוניה של מיתרים מחוברים זה לזה. רעיון זה, שזכה לפופולריות של הפיזיקאי הנודע מיצ'יו קאקו, מציע שגרמי השמיים ותנועותיהם הם כמו מיתרים רוטטים של כלי קוסמי, ויוצרים סימפוניה הרמונית המשפיעה על כל היבטי הקיום.

אסטרולוגיה הלניסטית מייחסת חשיבות רבה לעמדות ולתנועות של כוכבי הלכת, כמו גם לקשר שלהם עם מזלות ובתים ספציפיים. אסטרולוגים בתקופה זו פיתחו טכניקות ומערכות מורכבות לפרש את הדפוסים השמימיים הללו ולחזות אירועים עתידיים, הן ברמה האישית והן ברמה החברתית.

התרגול של אסטרולוגיה הלניסטית כלל שימוש במפות אסטרולוגיות, המכונות "הורוסקופים", אשר נבנו על סמך נתוני הלידה של אדם. תרשימים אלה נותחו לאחר מכן כדי לספק תובנות לגבי היבטים שונים בחייו של אדם, כגון מערכות יחסים, קריירה ובריאות. אסטרולוגים במהלך תקופה זו גם התעמקו במושג "היבטים פלנטריים", המתייחסים לזוויות הנוצרות בין כוכבי הלכת וכיצד הם משפיעים על האנרגיות במשחק.

איור וינטג' של גרמי שמיים ומזלות המתארים את עקרונות האסטרולוגיה ההלניסטית
איור וינטג' של גרמי שמיים ומזלות המתארים את עקרונות האסטרולוגיה ההלניסטית
לעוד מידע על קורס פנג שואי אונליין וסוגים שונים של אסטרולוגיה מומלץ לבדוק ב- avitalfengshui.com

אסטרולוגיה סינית: חיה אחרת?

אסטרולוגיה סינית, המכונה גם גלגל המזלות הסיני או Shengxiao, היא מערכת ייחודית ומובחנת של אסטרולוגיה שנהוגה במשך אלפי שנים בסין. בניגוד לאסטרולוגיה המערבית, המבוססת על תנועת השמש, האסטרולוגיה הסינית מבוססת על לוח השנה הירחי ועל מיקומי הירח וגרמי שמים אחרים.

אחד ההבדלים העיקריים באסטרולוגיה סינית הוא השימוש בסמלים של בעלי חיים כדי לייצג שנים שונות במחזור של שתים עשרה שנים. כל שנה קשורה למזל בעל חיים ספציפי, כגון חולדה, שור, נמר, ארנב, דרקון, נחש, סוס, כבשה, קוף, תרנגול, כלב וחזיר. מאמינים שיש לסימנים של בעלי חיים אלה מאפיינים ותכונות מסוימים המשפיעים על אישיותם וגורלם של אנשים שנולדו באותן שנים.

בנוסף לסימני החיות, האסטרולוגיה הסינית לוקחת בחשבון גם את חמשת היסודות – עץ, אש, אדמה, מתכת ומים. כל סימן בעל חיים קשור לאחד מהאלמנטים הללו, ויוצר מערכת מורכבת ומסובכת יותר של ניתוח אסטרולוגי. השילוב של סימן החיה והאלמנט מספק תובנה נוספת לגבי אישיותו של הפרט, התאימות עם אחרים ומסלול החיים הכולל.

אסטרולוגיה סינית משמשת לעתים קרובות למטרות שונות, כולל חיזוי מערכות יחסים, סיכויי קריירה, ואפילו הזמן הטוב ביותר לאירועים חשובים כגון חתונות או מיזמים עסקיים. המערכת נטועה עמוק בתרבות הסינית וזוכה לייעוץ נרחב על ידי אנשים המחפשים הדרכה והבנה בחייהם.

לפרטים מורחבים בנושא של סוגים שונים של אסטרולוגיה וחזרו לדף הבית עליך לגשת לאתר yali-tikshoret.co.il

אסטרולוגיה, על צורותיה השונות, מציעה נקודות מבט ותובנות שונות על חיינו. בין אם זו אסטרולוגיה מערבית, וודית, הלניסטית או סינית, לכל מערכת יש את הגישה והחוכמה הייחודית לה. למרות שתקפותה המדעית של האסטרולוגיה מוטלת בספק, לא ניתן להתעלם ממשמעותה התרבותית והשפעתה על התנהגות אנושית. חשוב לגשת לאסטרולוגיה בראש פתוח, מתוך הבנה שזהו כלי לרפלקציה עצמית וצמיחה אישית ולא מנבא דטרמיניסטי של עתיד.
עבור עוד מידע על מפה אסטרולוגית וסוגים שונים של אסטרולוגיה באפשרותך לבקר באתר avitalfengshui.com